ARCHITECTURE & DESIGN

BUI ARCHITEKT

przewiń mnie

O NAS

B.U.I. ARCHITEKT jest autorską pracownią architektoniczną założoną przez architekta Stanisława Kokoszkę. Działalność na polskim rynku rozpoczęliśmy w 1991 roku.

Jesteśmy pracownią, która od wielu lat tworzy z pasją i zaangażowaniem.Zdajemy sobie sprawę z tego jak ogromną rolę pełni architektura w przestrzeni miasta i jak silnie wpływa na interakcje międzyludzkie. Dlatego dążymy do tego aby proponowane przez Nas rozwiązania stanowiły idealne połączenie formy i funkcji jaką mają spełniać, niezależnie od skali i przeznaczenia.

Nasze projekty zawsze stanowią spójną, harmonijną, zrównoważoną całość.Cechuje je funkcjonalność, oryginalność, pomysłowość oraz wysoki poziom estetyczny. Bazując na tradycji i świadomości poszukujemy najlepszych i kreatywnych rozwiązań.

Podczas procesu projektowego staramy się odpowiedzieć na konkretne problemy ludzi i miejsca. Każde nowe zlecenie to dla Nas niepowtarzalne wyzwanie, więc podchodzimy do niego indywidualnie, z wielkim zapałem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

W trosce o Państwa zadowolenie, poprzez rozmowę staramy się poznać Wasze potrzeby i oczekiwania. Nasze działania uwzględniają Państwa indywidualne koncepcje i wytyczne.

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na najwyższą jakość oferowanych przez Nas usług. Z łatwością mogą się Państwo o tym przekonać w indywidualnym podejściu do Waszych potrzeb oraz rzetelnym wykonywaniu projektów i wdrażaniu inwestycji w życie.Znajomość przepisów, procesów administracyjnych, zdobyta wiedza, wysoka precyzja działań dowodzą o naszym profesjonalizmie. Dbając o Państwa zadowolenie poszerzamy zakres naszych usług, gwarantując również współpracę z projektantami instalacji elektrycznych, sanitarnych, drogowych oraz konstruktorami, geologami i geodetami. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać najlepsze rozwiązania projektowe oraz zwiększyć potencjał zespołu projektowego a powierzone Nam zadanie staje się niepowtarzalne i dopasowane do Państwa potrzeb.

STRATEGIA

Architektura to dla Nas coś więcej niż sposób na życie. Jest to pasja, której poświęcamy wiele czasu i dzięki której nieustannie się rozwijamy. Wiele lat zmagań i pokonywania przeszkód na drodze zawodowej pozwoliło na stworzenie sprawdzonej metodologii pracy. Jej podstawą jest nieustanne poszukiwanie relacji między funkcją a formą, które są integralną częścią powstających projektów.
Naszą filozofią jest poszukiwanie nowych koncepcji, form, rozwiązań, które są syntezą odpowiedzi na postawione przez Państwa pytania. Proces ten nie należy do najłatwiejszych. Poprzedzony jest licznymi analizami ale jedynie taka rzetelna postawa dają Nam pełną satysfakcję z wykonywanej pracy i dostarcza sił do kolejnych działań. Nie zapominamy o detalach i dużą wagę przykładamy do rozwiązań materiałowych. W ten sposób nieustannie dajemy świadectwo oddania, zaangażowania i ciągłego rozwoju. Wierzymy, że nie tworzymy jedynie budynków, a przestrzenie które mają wpływ zarówno na wnętrze jak i zewnętrze. Nasze nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne projekty są początkiem kreowania lepszej jakości życia. Dowodem na to jest realizacje wielu zleceń oraz niezmienne od lat zadowolenie klientów z Naszej pracy.

OFERTA

Oferujemy kompleksową i profesjonalną obsługę architektoniczno-budowlaną Państwa inwestycji. Przejdziemy wspólnie przez wszystkie etapy projektowe, od stworzenia koncepcji po oddanie obiektu do użytkowania.
Zakres oferowanych usług:

 • reprezentowanie Inwestora przed organami administracji w postępowaniu administracyjno-budowlanym
 • projekty zagospodarowania terenu
 • inwentaryzacje budowlane
 • projekty studialne i koncepcyjne
 • projekty budowlane
 • projekty wykonawcze
 • projekty wnętrz, elementów wyposażenia, mebli, małej architektury, dobór wyposażenia
 • wizualizacje fotorealistyczne i makiety inwestycji
 • koordynacja międzybranżowa
 • uzgodnienia z rzeczoznawcami
 • opinie i ekspertyzy techniczne obiektów
 • przedmiary i kosztorysy
 • nadzory autorskie

ZESPÓŁ

Jesteśmy zespołem wielopokoleniowym.
Połączenie wiedzy, doświadczenia wraz z kreatywnością, pomysłowością i najnowszymi trendami daje świetne rezultaty, które przekładają się na jakość naszej pracy i powstających projektów.
Dzięki temu możemy zaoferować Państwu bogaty wachlarz usług, który pozwala na stworzenie unikatowych i wyjątkowych projektów. Wierzymy, że razem możemy stworzyć niepowtarzalną architekturę. We współpracy z klientem stawiamy na terminowość oraz niezbędny w tej branży konstruktywny dialog. Z przyjemnością przejdziemy z Państwem przez złożony, często niełatwy proces inwestycyjny i dołożymy wszelkich starań aby efekt końcowy Naszej współpracy był satysfakcjonujący zarówno dla Państwa jak i dla Nas.

KLIENCI

Mieliśmy przyjemność projektować dla takich firm jak:

OSIĄGNIĘCIA

Znajomość rynku oraz obowiązujących przepisów pozwalają Nam na skuteczne przeprowadzenie zamierzonych inwestycji zarówno w skali miasta jak i regionu. Dowodem tego są otrzymane nagrody, takie jak:

 • Nagroda za najlepsza realizacje roku 2003 – Wyższa Szkoła Prawa i Administracji
 • Nagroda za najlepszy obiekt na Podkarpaciu ICN Polfa Rzeszów według plebiscytu czytelników gazety Nowiny
 • Nagroda podkarpackiego oddziału SARP za budynek Kredyt Banku

Co więcej trzy zaprojektowane przez Naszą pracownie obiekty zostały zgłoszone do Rrejestru Dóbr Kultury Współczesnej W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Podkarpackiego.
Ogromnym wyróżnieniem jest również przyznanie Nagrody Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki dla prezesa firmy architekta Stanisława Kokoszki